Potańcówka z Kapelą Batareja / Uroczysko 2019

Zapraszamy najserdeczniej na najpiękniejszą potańcówkę z Kapela Batareja! To wiekopomne wydarzenie odbędzie się na Scenie Letniej Domu Ludowego!

Zabierzcie kocyki i dobry humor!

Kapela Batareja powstała w 2017r. w Białymstoku. Jest zafascynowana muzyką tradycyjną z różnych stron Polski. Coraz częściej sięga jednak po repertuar jej wschodniej części – muzykę Suwalszczyzny, Podlasia, Lubelszczyzny i Zamojszczyzny, a także wschodniego pogranicza. Gra na potańcówkach wiejskich, miejskich oraz imprezach plenerowych. W 2017 i 2018 roku Kapela prowadziła cykl zajęć dla animatorów w ramach projektu „Mały Kolberg na Podlasiu” Była gościem Centrum Kultury i Edukacji Polskiej PLUS w Brukseli. Zdobyła tytuł honorowy „Open_Slow 2018” podczas Festiwalu SlowFest w Supraślu. Pod koniec 2018 roku ukazała się płyta „Mały Kolberg. Niezbędnik cz.II – Podlasie”, na której można usłyszeć tańce i zabawy taneczne w wykonaniu Kapeli Batareja.

Kapela gra w składzie:
Julita Charytoniuk – baraban, bębenek obręczowy, śpiew
Magdalena Dąbrowska – skrzypce, taniec
Zbyszek Rusiłowicz – cymbały
Mateusz Tymura – akordeon, śpiew

8 czerwca 2019, sobota
Start 19:00
ok 21:00 przenosimy się na sale kinową Domu Ludowego na pokaz 3 filmów: „Wieś pływających krów”, „Obcy VI” oraz „Go-Podlasie”!

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny
Dom Ludowy, ul. Piłsudskiego 64, Supraśl

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Uroczysko
Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu