Projekt „Dajmy szansę przyrodzie”

W dniu 21.11.2016r zakończyliśmy realizację projektu „Dajmy szansę przyrodzie”, składającego się z 19 inicjatyw obywatelskich.

Rezultaty pomysłów autorów zgłoszonych inicjatyw można oglądać w Supraślu, Studziankach i Dąbrówkach.

Serdecznie zapraszamy

Fotografia i muzyka w służbie poezji

Przez dwa tygodnie w ramach XXI Spotkań z Naturą i Sztuką Uroczysko, w Punkcie  Usług Turystycznych „Bukowisko” w Supraślu mogliśmy oglądać wystawę fotografii Krzysztofa Frejusa  pełniących  rolę ilustracji wierszy poetki Leonardy Szubzdy.

Była  to wyjątkowa okazja obejrzenia podlaskiego pejzażu skojarzonego z fragmentami poezji  o naszym krajobrazie ze szczególnym wyczuleniem na „ziemię sokólską”.

Wernisaż wystawy pod tytułem „Fotografia i muzyka w służbie poezji”odbył się w dniu 4.06.2016 a oprócz wspomnianych autorów udział w nim wzięli ;

zespół „Uzależnieni” w składzie:

Agnieszka Kozakiewicz – piano, wokal

Katarzyna Górska – bas

Grzegorz Górski – gitara, wokal,

Sławomir Klimczak – gitara solowa
który zaprezentował poezje Pani Leonardy w aranżacji muzycznej,oraz

uczniowie Liceum Plastycznego w Supraślu, pod opieką nauczycielki Pani Elżbiety Suchockiej, którzy recytowali wiersze Pani Leonardy Szubzdy.

UROCZYSKO 2016 – wyniki konkursów


Wyniki  XVIII MISTRZOSTW ŚWIATA W PIECZENIU BABKI I KISZKI ZIEMNIACZANEJ

BABKA ZIEMNIACZANA:
Kategoria „indywidualna”
1. Danuta Bagińska
2. Patrycja Bielawska
3. Anna Kuprianowicz i Maciej Dobrowolski
Kategoria „duży producent”
1. Restauracja „Chleb i Wino”
2. Casablanca
3. Jard

KISZKA ZIEMNIACZANA:
Kategoria „indywidualna”
1. Patrycja Bielawska
2. Krzysztof Sikora
3. Małgorzata Saładziak – kuchnia Hotel Borowinowy Zdrój
Kategoria „duży producent”
1. Jard
2. TOMA Jan Tomaszuk
3. Restauracja „Chleb i Wino” przy Hotelu Supraśl

 

Wyniki XI KONKURSU NALEWEK PUSZCZAŃSKICH

Kategoria: NALEWKI SŁODKIE (spośród 16 zgłoszonych):
1. Wojciech Suchanek – Wiśnia Czarna Górska
2. Jolanta Hołubowicz – Egzotyczna
3. Wojciech Suchanek – Kwiat Czarnego Bzu z Cytryną

Kategoria: NALEWKI WYTRAWNE (spośród 12 zgłoszonych):
1. Paweł Piłkowski – Żurawinówka
2. Wojciech Suchanek – Wiśnia Dzika
3. Paweł Piłkowski – Ratafia